Школа яхтингу Родіона Луки
Увійти

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Родіон Лука

Родіон Лука - відомий український яхтсмен, заслужений майстер спорту, срібний призер Олімпійських ігор, чемпіон світу і Європи, президент Вітрильної Федерації України.

Родіон почав займатися вітрильним спортом в 1983 році і вже в 1985 році отримав перший трофей - виграв «Республіканську регату» УРСР.
У 1988 році виграв всі змагання серед юнаків, в тому числі першість України і першість СРСР.
Перший міжнародний трофей Родіон отримав в 1993 році, перемігши в Варнемюндській регаті в класі Laser Radial. У цьому ж році він завойовує бронзу на Чемпіонаті Європи.
У 1994 році в його активі з'являється срібло Чемпіонату Європи і Чемпіонату світу. У 1996 році Родіон Лука представляє Україну на Олімпійських іграх в класі Laser. У наступному році починає олімпійську кампанію Sydney 2000 в класі 49er разом з Георгієм Леончук. У 1999 році Родіон Лука отримує ліцензію на участь в Олімпіаді 2000, де займає 10-е місце. У той же час завойовує титул Чемпіона Австралії і бронзу на Чемпіонаті Європи.
У 2000-х роках Родіон Лука зробив величезний спортивний прорив для українського яхтингу, очоливши світовий рейтинг ISAF Міжнародної Федерації вітрильного спорту (2002-2003, 2005), ставши срібним призером Олімпійських Ігор (2004) та чемпіоном світу (2005).

 

У 2005 році Родіон Лука отримує звання Спортсмен року в Україні за версією Національного олімпійського комітету.
У 2008 році стає бронзовим призером Чемпіонату Європи та світу, а в 2012 році - чемпіоном Англії та Європи.

pic1У 2008-2009 роках Родіон Лука єдиний український учасник в XXI столітті кругосвітньої регати - Volvo Ocean Race, яка вважається Еверестом вітрильного спорту, де він був стерновим.
У 2012-2014 роках Родіон працює тренером професійних міжнародних спортивних команд.

У серпні 2015 року Родіон Лука обраний Президентом Вітрильної Федерації України.

Після закінчення своєї кар'єри олімпійського гонщика природною для Родіона була думка про передачу накопиченого досвіду і залученні у вітрильний спорт якомога більшого числа людей. Для цього Родіон Лука зібрав висококласних професійних фахівців в області вітрильництва і в 2010 році заснував вітрильну школу Родіона Луки (RLsailing). У школі можна навчитися ходити на яхті під вітрилом, відшліфувати знання або освіжити навички маневрування під вітрилами і під мотором. Крім того, школа проводить навчання та підготовку майбутніх шкіперів з отриманням міжнародної шкіперською ліцензії, що дозволяє власникові самостійно брати в оренду яхту в будь-якій точці світу.
Окремий вагомий напрямок школи RLsailing - проведення широкого спектру корпоративних і командоутворюючих заходів на основі яхтингу. Великі національні та міжнародні компанії постійно працюють над пошуком рішень для згуртування і підвищення ефективної взаємодії в колективі. Це, в свою чергу, безпосередньо впливає на успішність діяльності компаній. Такі заходи дуже затребувані зараз, так як вітрильні перегони мають безліч аналогій з бізнесом в аспекті командної роботи, тактичної складової, можливості швидко приймати рішення в постійно мінливих умовах та досягненні результату, і проводяться як для співробітників компаній, так і їх клієнтів. Участь у такому заході доступна кожному незалежно від статі, віку і фізичних даних. Після такого заходу, навіть незнайомі між собою люди перетворюються в дружний екіпаж - командоутворюючий ефект тут очевидний!

 

У 2012 році Родіон Лука організовує Київський Гоночний Яхт-клуб. Концепція Київського Гоночного Яхт-клубу - яхтинг без клопоту з матеріальною частиною, за ціною тренування в фітнес-клубі. Наявність клубного флоту однакових яхт дозволяє клієнтам Клубу займатися вітрилом, що не звалюючи на свої плечі турботи володіння особистим судном і необхідність його зберігання, обслуговування і підготовки до регати. Адже сучасне життя має високий темп і не у кожного є можливість приділяти своєму хобі велика кількість часу. Клуб організовує аматорські регати, проводить національні чемпіонати, команди клубу постійно беруть участь у міжнародних змаганнях. Для любителів, вже дев'ятий сезон поспіль, проводиться розіграш Кубка Київського Гоночного Яхт-клубу. П'ять етапів, п'ять уїк-ендів протягом сезону, десять аматорських команд борються за право увічнити свої імена на постаменті срібного кубка вісімнадцятого століття. Гонки проходять дуже азартно. У кожному аматорському екіпажі присутній по одному професійному яхтсмену-гонщику. Це чемпіони України, Європи, світу та навіть Олімпійських ігор. Завдяки цьому, рівень аматорських команд швидко зростає.

Ефективне функціонування Клубу дало можливість створити дитячу вітрильну школу. Для підростаючого покоління яхтсменів Клуб придбав дитячі яхти класу «Оптиміст» і тренерські катери, налагодив процес навчання. Тепер завдяки зусиллям Родіона Луки та Клубу діти теж можуть займатися яхтингом.

 

У пошуках швидкохідної, сучасної, недорогої трейлерної яхти для потреб Клубу і школи, з мінімальними витратами на обслуговування, з просторим санвузлом і каютою, зручною для гонок, тімбілдінга, навчання і круїзів Родіон Лука прийшов до висновку, що такого човна не існує, і вирішив створити ідеальну яхту самостійно. Плодом спільної роботи з дизайнерським бюро Justin Yacht Design стала L30 - яхта, що відповідає найширшим запитам. При створенні човна були застосовані найсучасніші технології, матеріали та обладнання. Швидкість і динаміка L30 в поєднанні з широким діапазоном налаштувань та монотипність припала до душі спортивним командам. Автономність, комфорт і внутрішній простір - ідеальні для невеликих, сімейних екіпажів. При цьому L30 можна зберігати на задньому дворі будинку або на стоянці, транспортувати сімейним позашляховиком і здійснювати спуск-підйом човна зі сліпа. На яхтах L30 проводяться міжнародні регати, чемпіонати Європи. Сьогодні Родіону Луці вдалося налагодити виробництво L30 в нашій країні, і ці сучасні яхти тепер виготовляються в Україні!