Школа яхтингу Родіона Луки
Увійти

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Як розпізнати справжність ліцензій IYT?

Швидше отримати ліцензію шкіпера і вийти в самостійний чартер - заповітна мрія яхтсмена-початківця.

Але не варто забувати - море помилок не прощає і від якості навчання та отриманих вами знань і навичок залежить ваша безпека та безпека тих, хто вирушає з вами в яхтову подорож. Адже потрапивши в несприятливі погодні умови на морі не вийде, як на автомобілі припаркуватися до узбіччя, вийти, закрити машину і поїхати на метро. Необхідно бути готовим до різних позаштатних ситуацій, знати як себе вести і як запобігти негативних наслідків. Навчання яхтингу – накопичувальний процес, що вимагає теоретичних знань і великої кількості тренувань в різних вітрових умовах. З нашого досвіду, на те щоб навчитися безпечно керувати вітрильно-моторної яхтою потрібно виділити сезон систематичних занять.

Однак не всі це розуміють. На жаль, пошуковий запит «купити права на яхту» зустрічається досить часто, поряд з «курси яхтингу», «навчання на яхті» та «школа яхтингу». Зрозуміло в цьому випадку перевага віддається не якості навчання, а мінімальній ціні за шкіперську ліцензію. Але найчастіше, крім того, що цей горе-капітан буде наражати на небезпеку себе та оточуючих, для нього це може закінчиться ще й придбанням липових сертифікатів на управління яхтою.

Як правило, навчання для отримання міжнародних прав на яхту проходить в регіональних школах, що мають зарубіжну франшизу, дотримання якої контролює головна організація (наприклад, для прав IYT - головна організація знаходиться в Канаді). Після навчання в регіональній школі та успішного складання іспитів, здобувач отримує ліцензію капітана, яку видає головна організація і кожен сертифікат має певну вартість, яку регіональній школі необхідно перерахувати в головний офіс. Регіональна школа також має сплачувати за свою ліцензію, та ліцензії інструкторів, що там викладають.

Тому є спокуса для деяких недоброчесних шкіл робити підробки ліцензій IYT, про що багаторазово писали в соціальних мережах. Для любителів отримати права на яхту за вартістю набагато нижче ринкової це обертається покупкою фальшивих сертифікатів, які не дають права керування вітрильно-моторної яхтою.

Як розпізнати справжність сертифіката шкіпера по системі навчання IYT?

 

 

  1. Перевірте на сайті IYT, чи є яхт школа акредитованою і які саме курси і сертифікати вона може видавати.
  2. Звіряйте контакти школи яхтингу на сайті IYT з тими, через які ви спілкуєтеся, так як шахраї можуть видавати себе за цілком гідну вітрильну школу.
  3. Перед отриманням ліцензії IYT вам обов'язково необхідно зареєструватися на сайті https://iytnet.com/, і отримати свій персональний ID. Якщо вам видали шкіперську ліцензію без реєстрації на сайті - напевно вона підроблена.
  4. На зворотному боці справжньої ліцензії є номер. Ця ваш IYT ID. Як правило, на фальшивій ліцензії його просто немає, а якщо він є, то дуже легко перевірити чи ваш це номер. Для цього необхідно підставити цифри вашого ID замість зірочок: https://iytnet.com/certprofile/******
    Якщо це ваш ID, то ви побачите свою анкету. Якщо видає помилку - значить ліцензія є недійсною.