Школа яхтингу Родіона Луки
Увійти

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Вітрильні дрони

Всі ми знаємо про повітряні дрони. Виявляється, є і вітрильні дрони.

У східній частині Берингового моря знаходиться величезна кількість минтая - найбільший в США за обсягом промисловий рибний промисел, вартістю близько 1,4 мільярда доларів. Щороку вчені з Наукового центру рибальства Аляски використовують дослідні судна і чартерні рибальські човни для проведення наукових, незалежних від рибного промислу досліджень, з тим, щоб встановлювати квоти для цієї важливої ​​галузі.

Цієї весни, коли пандемія COVID-19 поширилася по всьому світу, стало ясно, що зйомки з суден повинні бути скасовані. Надзвичайні часи вимагають надзвичайних рішень, і біологи NOAA Fisheries звернулися до компанії Saildrone, що займається розробкою робототехніки з «вітрильним живленням».

 

В результаті цієї співпраці в короткі терміни були розроблені і виготовлені вітрильні дрони - роботизовані кильові човни довжиною 23 фути. Човни здійснюють шеститижневу автономну подорож до східної частини Берингового моря та приводяться в рух за допомогою вітрил-крил заввишки 15 футів. Оснащені двопроменевим скануючим гідролокатором CHIRP, що працює від сонячних батарей.

 

Максимальна швидкість вітрильних дронів становить вісім вузлів. Вітрильні дрони завантажують чотири рази на годину до свого супутникового угруповання дані, отриманні за допомогою приладів, що вимірюють метеорологічні і океанографічні дані.

 «Saildrones призначені для запуску з будь-якого доку, можуть дійти в будь-яке місце в океані для виконання своїх місій зі збору даних без ризику для людей. Це робить технологію Saildrone такою, що ідеально підходить для таких важких часів як зараз», - сказав NOAA генеральний директор Saildrone Річард Дженкінс. «Ми пишаємося тим, що можемо внести свій вклад в цю важливу місію».